0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Grunty i działki
Cała Polska

Dodaj ogłoszenie Za darmo i bez rejestracji!

O nas
cnif

Al. NMP 29,
42-200 Częstochowa

Tel. 507 090 517

O nas

Nowoczesne biuro nieruchomości Z myślą o Państwa oczekiwaniach stworzyliśmy nowoczesne biuro nieruchomości zrywające z wizerunkiem skostniałego „pośrednika”, pobierającego wynagrodzenie wyłącznie za skojarzenie stron. Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług, dołożymy wszelkich starań aby obalić ten mit. Szacunek dla klienta Naszą dewizą jest indywidualne podejście do każdego klienta, szacunek dla jego wymagań, czasu i pieniędzy. Współpraca z nami będzie dla Państwa przyjemnością. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz zwyczajnie ludzkie podejście i zrozumienie Państwa potrzeb. Profesjonalna obsługa dla Państwa satysfakcji Zakup, sprzedaż bądź najem nieruchomości zwykle kojarzone są ze skomplikowanym przedsięwzięciem pełnym pułapek i zawiłości. Naszą rolą jest pełna i profesjonalna obsługa każdej transakcji. Tylko u nas znajdziecie Państwo tak kompleksową ofertę. Jesteśmy z Państwem na każdym etapie realizacji transakcji – od oględzin nieruchomości, poprzez wszystkie formalności, aż do przekazania kluczy. Satysfakcja naszych klientów zawsze jest dla nas najwyższym priorytetem. Wszystkie formalności w jednym miejscu Cenimy Państwa czas i stąd dla Państwa komfortu i wygody oferujemy także obsługę w zakresie kredytowania transakcji. Doradca finansowy pomoże wybrać Państwu optymalną ofertę kredytową w dowolnym banku. I uwaga!!! Tylko u nas zrobi to bez żadnych dodatkowych opłat!!!

więcej »
Oferta dnia lokal Częstochowa 115 000 zł
  • cnif (104)
Filtrowanie
Pokaż tylko
Sortuj wg:
Ogłoszenia: 1-30
ogłoszeń: 30 | 60
Kategorie
Lokalizacje

Grunt to nieruchomość gruntowa, a więc część powierzchni ziemi, która stanowi odrębny przedmiot własności, tak więc jest nie tylko rodzajem nieruchomości, ale w świetle rozumienia prawa – również rzeczą.

Warto wiedzieć, że zarówno budynki, części budynków, jak i inne urządzenia trwale związane z gruntem, a nawet - zasiane lub zasadzone na nim rośliny - są jego częściami składowymi. Oczywiście możliwe jest zastosowanie właściwych przepisów, aby ustanowić odrębną własność lokali na nim się znajdujących.

Wyróżnić można grunty rolne i nierolnicze. Pierwsze wykorzystywane są do prowadzenia działalności wytwórczej w zakresie produkcji roślinnej, także sadowniczej i ogrodniczej, a również hodowli zwierzęcej, w tym rybnej. Z kolei grunty nierolnicze to takie, które nie są gruntami rolnymi.

To, co istotne, to fakt, że za nieruchomość gruntową można uznać tylko taką część powierzchni ziemi, która stanowi prawnie wyodrębnioną całość z wytyczeniem jej granic oraz założeniem dla niej księgi wieczystej. Oczywiście obszar należy rozumieć w kontekście formalnym, a nie fizycznym. Granic nie musi wyznaczać ogrodzenie. Zdarza się, że są to kwestie sporne. Wtedy ich prawny przebieg ustala się dokonując rozgraniczenia.

Nieruchomość gruntowa nie musi być ciągłą częścią. Można podzielić ją na kilka działek gruntu. Każda z nich ma wtedy osobną ewidencję. Własność działek zapisana jest w księdze wieczystej. Grunty mogą należeć do jednej lub kilku osób.

Copyright © 2011-2017 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry